სამოქალაქო თუ ინდუსტრიული სამშენებლო პროცესი მოიცავს იმ ცვლადების ერთობლიობას, რომელიც წარმატებული პროექტის წინაპირობაა. ობიექტის, გარემოს ფორმირების, შენობის, ინტერიერის პროექტის შედგენა, მასში გეგმარებითი, მხატვრული და ფუნქციური საკითხების გადაწყვეტა, საინჟინრო-ტექნიკური, ტექნოლოგიური და სხვა ნაწილების დამუშავებასა და დაპროექტებასთან ერთად უმნიშვნელოვანესია ხარისხიანი და გარემოსთან შესაბამისი სამშენებლო მასალის შერჩევა.
რემონტისა და მშენებლობის პროცესში ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი მასალა წებოცემენტია, რომელიც შენობა-ნაგებობის სიმტკიცეს უზრუნველყოფს. წებოცემენტის შერჩევისას აუცილებელია ყურადღება გამახვილდეს სამშენებლო ფხვნილის ისეთ თვისებებზე, როგორიცაა სიმტკიცისა და მოჭიდების ხარისხი, ნესტამძლეობა, ყინვაგამძლეობა და სამუშაო ზედაპირის ტიპი. ამასთანავე წებოცემენტი უნდა აკმაყოფილებდეს კლასიფიკაცია EN 12004-ს.
კლასიფიკაცია EN 12004 სტანდარტი აღწერს ტესტირების შესაბამის მეთოდებს, შესრულების გამძლეობის შეფასებას და გადამოწმებას, აგრეთვე კერამიკული ფილებისთვის წებოს კლასიფიკაციას, ნომენკლატურასა და მარკირებას.
მშრალი ნაზავების საწარმო „ფორმულას“ მიერ წარმოებული წებო ცემენტი აკმაყოფილებს კლასიფიკაცია EN 12004 სტანდარტს. მასალის ერთ-ერთი მთავარი მახასიათებელი სიმტკიცისა და მოჭიდების მაღალი მაჩვენებელია. ფხვნილის თვისებებიდან გამომდინარე, მოკლე ვადებში ხდება მოსაპირკეთებელი მასალის ფიქსაცია. უნდა აღინიშნოს ისიც, რომ ფორმულას მიერ წარმოებული წებო ცემენტი სრულად პასუხობს თანამედროვე წარმოების სტანდარტებს, ნესტ და ყინვაგამძლეობის კლასს. ამასთანავე, მშრალი ნაზავების საწარმოს ფართო ასორტიმენტი აერთიანებს პროდუქციას ყველა ტიპის ზედაპირისთვის.
ფორმულა აქტიურ საწარმოო ხაზთან ერთად ფლობს ულტრათანამედროვე ლაბორატორიას, სადაც ხდება EN 12004 სტანდარტის მიხედვით პროდუქციის ტესტირება.

A civil or industrial construction process includes a set of variables that are prerequisites for a successful project. Creating an object, environment formation, building, interior project, solving planning, artistic and functional issues, engineering-technical, technological and other parts processing and designing, selection of high-quality and environment-friendly building materials is of the utmost importance.
One of the important materials in the repair and construction process is adhesive cement, which ensures the strength of the building. When selecting adhesive cement, it is necessary to pay attention to such properties of construction powder as the quality of strength and adhesion, moisture resistance, frost resistance and the type of working surface. In addition, the adhesive cement must meet the classification EN 12004.
Classification The EN 12004 standard describes the relevant test methods, performance evaluation and verification, as well as the classification, nomenclature and marking of adhesives for ceramic tiles.
Adhesive cement produced by "Formula" Dry Mix Enterprise meets the classification EN 12004 standard. One of the main characteristics of the material is a high index of strength and grip. Depending on the properties of the powder, the facing material is fixed in a short period of time. It should also be noted that the glue cement produced by the formula fully meets modern production standards, moisture and frost resistance class. In addition, a wide range of dry mixes includes products for all types of surfaces.
Along with an active production line, the formula has an ultra-modern laboratory where products are tested according to the EN 12004 standard.